Serwis ten wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pliki będą umieszczane na Państwa urządzeniu. W każdy momencie mogą Państwo zmienić ustawienia Państwa przeglądarki. Korzystanie z niniejszej witryny oznacza akceptację postanowień zawartych w Polityce prywatności
   ZAMKNIJ

Urszula Kauch

Pomoc nauczyciela

Posiadam wykształcenie pedagogiczne, jestem nauczycielem z długim stażem pracy. Obecnie pracuje w przedszkolu Fundacji Familijny Poznań „Mała 
Biedronka” na stanowisku pomoc nauczyciela. Bardzo cenię sobie tę pracę, gdyż kontakt z dziećmi sprawia mi dużą przyjemność.

Zamknij

Joanna Mackiewicz – Logopeda

Pracownik przedszkola

Biogram: Ukończyłam studia wyższe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kolejnym krokiem była oligofrenopedagogika, a następnie studia podyplomowe w zakresie logopedii. Od wielu lat pracuję z dziećmi. Aktualnie prowadzę w przedszkolach indywidualną terapię wad wymowy i zajęcia grupowe z dziećmi wspierające rozwój mowy.

Zainteresowania: Interesują mnie zaburzenia mowy u dzieci oraz możliwość ich korygowania.

Motto: Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.- Marek Aureliusz

Numer tel: 533 555 154

Zamknij

Agnieszka Ludorowska – Psycholog

Pracownik przedszkola

Z dziećmi i ich opiekunami pracuję od 2011 roku. Przez ten czas doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w szkołach podstawowych, Poradniach Psychologiczno – Pedagogicznych i przedszkolach.  Za sprawą licznych szkoleń stale poszerzam swoje kompetencje, aktualnie kształcę się w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Swoją pracę poddaję superwizji.

Moja praca to dla mnie pasja i wyzwanie jednocześnie. Staram się rozumieć ludzi, unikając oceniania ich – psychologia mi w tym pomaga. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci, które poprzez różne swoje zachowania, nie zawsze łatwe dla dorosłych do przyjęcia, usiłują nam coś powiedzieć. Próbuję odczytywać te komunikaty, będąc głęboko przekonaną, że nie ma „niegrzecznych” dzieci, są jedynie takie, których potrzeby nie zawsze bywają zaspokojone. Wspierając dzieci i ich opiekunów, czerpię m.in. z teorii przywiązania, która zwraca uwagę na znaczenie jakości wczesnych relacji dziecka z dorosłym w kontekście całościowego rozwoju człowieka i jego zdrowia psychicznego.

A ponadto, nie wyobrażam sobie dnia bez kawy i dobrej książki, tygodnia bez filmu, który zmusza mnie do myślenia, a życia w ogóle – bez radia i kotów.

Kontakt
E-mail: a.ludorowska@operator.edu.pl
Tel: 533 335 349

Zamknij

Julia Bock

Dyrektor

Julia Bock z wykształcenia jest geologiem i pedagogiem. Praca z dziećmi to jej życiowy wybór dlatego dziś jest absolwentką Wychowania Przedszkolnego i Edukacji Wczesnoszkolnej. Ukończyła liczne kursy doskonalące jej warsztat pracy. Doświadczenie zdobyła jako wychowawca świetlicy, nauczyciel w przedszkolu oraz pełniąc funkcję wicedyrektora w Publicznym Przedszkolu Logicus w Rokietnicy. Praca z dziećmi daje jej  wiele satysfakcji i zapału do pogłębienia wiedzy. Najbliższa jej sercu jest pedagogika daltońska na bazie, której konsekwentnie pracuje ,kierując się trzema głównymi zasadami: samodzielność, odpowiedzialność, i współpraca. Zgodnie z założeniem twórczyni Planu Daltońskiego Helen Parkhurst ,,Jeśli szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwościami to może ono zrobić więcej,  niż od niego oczekujemy, a wszystko co dziecko potrafi  – nauczycielowi zrobić nie wolno”.

Zamknij

Natalia Iwankowska

Nauczyciel

Ukonczylam studia magisterskie na kierunku edukacja przedszkola i wczesnoszkolna, wybor studiow byl dla mnie oczywisty ,poniewaz uwielbiam pracowac i przebywac z dziecmi daje mi to wielka satysfakcje. Prace w fundacji rozpoczelam we wrzesniu 2018r.

Zamknij

Marta Kaczmarek – Koordynator sieci przedszkoli

Pracownik administracyjny

Z wykształcenia magister inżynier ochrony środowiska. Zawodowo, swoją codzienną pracą wspieram Fundacyjne „Przedszkola na pięć” jako koordynator sieci przedszkoli. Realizuję swoje zadania w biurze Fundacji, jak i placówkach przedszkolnych. Wizyta w przedszkolach, a co za tym idzie możliwość bezpośredniego kontaktu z nauczycielami, dziećmi i ich rodzicami mobilizuje do działania i daje poczucie spełnienia. Każdy dzień stawia przede mną nowe wyzwania zawodowe – ich realizacja sprawia mi prawdziwą przyjemność i daje energię do dalszej pracy.Prywatnie… jestem zagorzałą fanka kryminałów, literatury faktu. Inspiracji szukam oraz odpoczywam w trakcie pieszych wędrówek. Relaksuję się słuchając muzyki oraz saunując.

Zamknij

Paulina Zaborowska

Nauczyciel

Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłam Pracę Socjalną oraz Pedagogikę- specjalność Wychowanie Przedszkolne i Nauczanie Początkowe oraz Opiekuńczo-Wychowawczą i pracę z rodziną.

Z Fundacją Familijny Poznań współpracuję od 02.2019.

W pracy z dziećmi stawiam przede wszystkim na przyjacielskie relacje. Daje swoim uczniom możliwie maksymalną swobodę w działaniu.

Prywatnie- lubię podróże oraz francuskie filmy.

 

 

Zamknij

Emilia Tobolska

Nauczyciel

Nazywam się Emilia Tobolska i jestem absolwentką studiów pedagogicznych z kierunku Wychowanie Przedszkolne i Nauczanie Początkowe.

Pierwotnie planowałam zostać grafikiem, niemniej ciągnęło mnie do pracy z najmłodszymi co zadecydowało o kierunku studiów.
Bycie nauczycielką sprawia mi wiele satysfakcji, chociaż nie ukrywam, że nie jest to prosta czy łatwa praca.

Hobbistycznie rysuje oraz oglądam filmy i seriale animowane.

Zamknij

Irena Tokarska

Nauczyciel

Jestem nauczycielem z 30-letnim stażem. Posiadam odpowiednią wiedzę teoretyczną i praktyczną. Doskonale potrafię obserwować dzieci, dostrzegać potrzeby każdego z nich, zgodnie z aktualnym etapem rozwoju. Koniecznością jest posługiwanie się wyobraźnią, by choć trochę zrozumieć dziecięce widzenie przedszkola i życia w nim. Poczucie humoru oraz uśmiech są moimi cechami charakterystycznymi w pracy, a to ułatwia proces komunikacji z dziećmi, jak również wzbudza zaufanie wśród rodziców.

Zamknij

Lidia Kuntze

Pomoc nauczyciela

Od 2013 roku pracuję w fundacji „ FAMILIJNY POZNAŃ”. Ukończyłam kurs-„ Opiekunów dzieci w wieku od 0-3 lat” oraz „Szkolenie Pomocy Pediatrycznej” a także kilka warsztatów metodycznych . Każdy dzień pracy z dziećmi jest dla mnie inspiracją do nowych pomysłów i rozwiązań. Prywatnie jestem mamą trzech dorosłych córek, które zawsze mogą liczyć na moje wsparcie, a w przyszłości cierpliwość i pomoc dla „małego człowieka” . Moja myśl przewodnia : „Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy – cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił tego czego pragnie „ PAULO COELHO – z książki „ Piąta Góra” .

Zamknij

Małgorzata Sadowska – nauczyciel rytmiki

Nauczyciel

Ukończyła Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. im. M. Karłowicza w Poznaniu (klasa fortepianu) oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na Wydziale Pedagogiki (Edukacja Artystyczna). Jest nauczycielem zajęć rytmicznych i umuzykalniających w poznańskich żłobkach, przedszkolach i szkołach. Autorka piosenek dla dzieci oraz twórczyni metody nauczania kartami Smart Cards Alfabet.

 

Zamknij

Natalia Kucharska

Pomoc nauczyciela

Wcześniej pracowałam  w przedszkolu  Terapeutycznym z dziećmi ze spektrum  autyzmu.  Od niedawna jestem częścią  załogi przedszkola ” Mała Biedronka”. Bardzo lubię pracę z dziećmi i cieszę się  że mogę uczestniczyć w ich rozwoju .

Prywatnie jestem miłośniczką  zwierząt, szczególnie domowych. Wolny czas uwielbiam spędzać  na łonie natury.

Zamknij

Patrycja Kwiatek

Nauczyciel

Mam na imię Patrycja, jestem absolwentką studiów pedagogicznych na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, specjalność wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe. Praca
z dziećmi sprawia mi wiele radości, zawsze staram się podchodzić do nich tak, aby zyskać ich zaufanie i aby czuły się ze mną bezpiecznie. W pracy zawodowej stawiam przede wszystkim na rozwój kreatywności u dzieci oraz indywidualne podejście do każdego z nich.

Prywatnie jestem miłośniczką bajek Disneya, bardzo lubię podróże i spotkania z przyjaciółmi. 

Zamknij

Katarzyna Voelkel

Wicedyrektor

Od zawsze pracowałam z dziećmi i dla dzieci. Jestem absolwentką pedagogiki – edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna na WSNHiD (obecne CDV) w Poznaniu.

Staram się wprowadzać dzieci w świat czytania i pisania,  zarazić je miłością do otaczającej przyrody, książek i marzeń, rozbudzać wyobraźnię i ciekawość świata.

Dbam o uśmiech na dziecięcych (i nie tylko) twarzach.

Prywatnie mama wspaniałej trójki.
Moje hobby to książki, spacery z psem, żeglarstwo i narty.

Zamknij

Magdalena Szatkowska

Nauczyciel

Jestem absolwentką Pedagogiki przedszkolnej. Od samego początku mojej pracy zawodowej pracuję w przedszkolu, w różnych grupach wiekowych. Praca  z dziećmi daje mi ogromną radość i zadowolenie. Dużą uwagę przywiązuję do licznych spacerów i wycieczek oraz działań plastycznych. Plastyka, rozładowuje złe emocje, różnicują manualność, aktywność twórczą, poczucie piękna, spostrzegawczość oraz tak ważny dla dziecka jak i nauczyciela uśmiech i radość na twarzy wychowanka.

Zamknij

Paulina Krzemieniewska

Nauczyciel

Oliwia Szaj

Nauczyciel

Ukończyłam pedagogikę nauczania przedszkolnego i nauczania początkowego  i opiekuńczo wychowawczą. Praca w przedszkolu daje mi satysfakcję, zadowolenie. Bardzo lubię działania twórcze: muzykę i plastykę. W pracy z dzieckiem staram się przekazywać : pozytywne i dobre wartości. Wdrażać i uczyć dzieci szacunku do ludzi i dobroci do zwierząt i otaczającego go świata. Praca daje mi wiele zadowolenia z kontaktu z dziećmi, a uśmiech i zadowolenie dziecka jest największą nagrodą dla nauczyciela, a także dla rodzica. :-):-):-)

Zamknij

Monika Nowak

Pomoc nauczyciela

Beata Filipiak

Pomoc nauczyciela

Marika Kaźmierczak

Nauczyciel

Paulina Roszyk

Pomoc nauczyciela

Wiktoria Piątkowska

Pomoc nauczyciela

Kadra pedagogiczna

Julia Bock

Dyrektor

Katarzyna Voelkel

Wicedyrektor

Natalia Iwankowska

Nauczyciel

Paulina Zaborowska

Nauczyciel

Emilia Tobolska

Nauczyciel

Irena Tokarska

Nauczyciel

Małgorzata Sadowska – nauczyciel rytmiki

Nauczyciel

Patrycja Kwiatek

Nauczyciel

Magdalena Szatkowska

Nauczyciel

Paulina Krzemieniewska

Nauczyciel

Oliwia Szaj

Nauczyciel

Marika Kaźmierczak

Nauczyciel

Urszula Kauch

Pomoc nauczyciela

Lidia Kuntze

Pomoc nauczyciela

Natalia Kucharska

Pomoc nauczyciela

Monika Nowak

Pomoc nauczyciela

Beata Filipiak

Pomoc nauczyciela

Paulina Roszyk

Pomoc nauczyciela

Wiktoria Piątkowska

Pomoc nauczyciela

Joanna Mackiewicz – Logopeda

Pracownik przedszkola

Agnieszka Ludorowska – Psycholog

Pracownik przedszkola

Marta Kaczmarek – Koordynator sieci przedszkoli

Pracownik administracyjny