Serwis ten wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pliki będą umieszczane na Państwa urządzeniu. W każdy momencie mogą Państwo zmienić ustawienia Państwa przeglądarki. Korzystanie z niniejszej witryny oznacza akceptację postanowień zawartych w Polityce prywatności
   AKCEPTUJĘ

O nas

Publiczne Przedszkole Mała Biedronka to miejscem, gdzie poprzez wkroczenie w fascynujący świat owadów dzieci od najmłodszych lat  rozwiną zainteresowania i kompetencje przyrodnicze. W przyjaznej atmosferze budzimy w dzieciach szacunek oraz wrażliwość na piękno otaczającego nas świata. Chcemy aby nasze dzieci  były świadome swojej integralności ze środowiskiem przyrodniczym. Poznając bliżej mieszkańców łąki będą prezentowały odpowiednią postawę proekologiczną i będą świadome tego jak wiele zależy od tak małych istot.

W naszym przedszkolu sukcesywnie wprowadzamy elementy planu daltońskiego. Jest to metoda, która opiera się na trzech filarach : samodzielność, odpowiedzialność oraz współpraca. Dzięki wykorzystaniu elementów tej metody nasze przedszkolaki nie tylko będą prezentowały właściwą postawę społeczną i moralną, ale również świadome konsekwencji swoich czynów będą kształtowały w sobie poczucie odpowiedzialności. Taka postawa z całą pewnością przyczyni się do znakomitej realizacji rozmaitych przyrodniczych projektów jakie prowadzimy w naszym przedszkolu.

Przedszkole Mała Biedronka to nowoczesna, publiczna placówka, w której realizowany jest projekt pn. „Nowe miejsca dla familijnych przedszkolaków” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 – 2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Placówka jest usytuowana w intensywnie rozwijającej się części Poznania – Zawady. Na podopiecznych czeka 150 miejsc w różnych grupach wiekowych.

W pełni zmodernizowany budynek mieszczący się przy ulicy Głównej 42 został dostosowany do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym. Do dyspozycji dzieci jest 6 przestronnych sal wyposażonych w meble, zabawki, pomoce dydaktyczne posiadające wszelkie niezbędne atesty co dodatkowo daje poczucie bezpieczeństwa oraz stwarza komfortowe warunki do zabawy i pracy. Wszystkie sale wyposażone są w tablice interaktywne dzięki którym prowadzone zajęcia dydaktyczne zyskały na swojej atrakcyjności. Z ogromną dbałością zaplanowano również węzły sanitarne spełniające najwyższe standardy. Ogromnym udogodnieniem dla rodziców są miejsca parkingowe usytuowane bezpośrednio przy budynku przedszkola oraz bliskość środków komunikacji.